Tajemniczy Lot Rudolfa Hessa

Sensacje XX Wieku – Tajemniczy Lot Rudolfa Hessa

 

10 maja 1941 roku z lotniska w Agsburgu wystartował Messerschmitt Bf 110, którego pilotował Rudolf Hess. Miejscem docelowym miało być prywatne lotnisko księcia Hamiltona w Szkocji. Celem tej dziwnej i samobójczej misji miały być tajemnicze rokowania ze stroną brytyjską o zawarcie pokoju. Rudolf Hess, jako druga osoba w III Rzeszy musiał wiedzieć o planie Hitlera, który miał przerzucić znaczną część wojsk z frontu zachodniego i rozpocząć operację Barbarossa przeciw Związkowi Radzieckiemu pozostawiając otwarty front zachodni. Dlatego też Hess jako osoba, która powoli traciła swoje wpływy u Hitlera na rzecz Goringa i Himmlera zdecydował się na taki krok bez wiedzy Hitlera, gdyż uważał, że jeśli misja zakończy się sukcesem odzyska swoją pozycję u boku Hitlera. Jego lot przebiegał w bardzo dziwnych okolicznościach. Około godziny 20.28 samolot Hessa znalazł się nad holenderskim miasteczkiem Den Helder, w odległości około 80 km na północ od Amsterdamu, poczym nieoczekiwanie zmienił kurs i zaczął oddalać się od brytyjskich wybrzeży, leciał tym kursem około 30 minut. Następnie zawrócił i leciał w stronę Szkocji. O 20.52 ponownie zawrócił i leciał na zachód w stronę Newcastle. Około godziny 21.12
stało się coś dziwnego zawrócił o 180 stopni i leciał dokładnie w stronę, z której przyleciał, wyjaśniał to tym, że oczekiwał na zapadnięcie zmroku. Około 22.12 był nad Szkocją.
Czy do celu doleciał właśnie Rudolf Hess, czy też został zestrzelony na rozkaz, Goringa przez eskadry stacjonujące w Holandii, którymi dowodził Galland, a na miejsce dotarł sobowtór Hessa?
Jest to możliwe gdyż w procesie norymberskim osoba zasiadająca na ławie oskarżonych jako Rudolf Hess nie potrafiła nić powiedzieć zasłaniając się utratą pamięci i chorobą umysłową, choć w opinii biegłych psychiatrów symulował.
Drugim zastanawiającym faktem jest to, że inni zbrodniarze hitlerowscy skazani na dożywotnie więzienie (Funk i Raeder) wyszli na wolność, a tylko w twierdzy Berlin-Spandau został Hess, który nigdy nie wyszedł na wolność.
Trzecią zastanawiającą rzeczą jest to, że człowiek ten w czasie odbywania kary nie zgodził się na odwiedziny najbliższych, czyżby się bał zdemaskowania?
W 1987 roku popełnił samobójstwo, nie wiadomo czy była przeprowadzona sekcja zwłok.
Rudolf Hess jest jedną z zagadkowych postaci w historii XX wieku.

Pobierz – Ściągnij – Download

turbobit.net

Poprzedni wpis
«
Następny wpis
»

(-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) .