01. Trocki

4 stycznia 2014

Trocki

Sensacje XX Wieku – Trocki

Gdy w 1937 roku w Związku radzieckim rozpoczęła się wielka czystka, Lew Trocki wiedział , że jest największym wrogiem Stalina. Od 1929 roku przebywał za granicą m.in. w Turcji,Francji, Norwegii i w Meksyku. Pozbawiając go obywatelstwa, władza radziecka przekazała mu sumę pieniężną w wysokości 100 tysięcy dolarów. Suma zawrotna jak na tamte czasy. Mając pieniądze i wpływy, Trocki krytykował reżim Stalina. Wiedział, że grozi mu niebezpieczeństwo, lecz nie przypuszczał, że Tajne służby będą próbowały go zabić. Masywne budynki, dobra ochrona miały ograniczyć dostęp morderców Stalina. Jak, że mylna okazała się być opinia ojca rewolucji październikowej.
Trocki był śmiertelnym wrogiem Stalina. Konflikt między nimi można uznać za osobisty, obaj się nie nawiedzili tak mocno jak kochali władze. Byli równie brutalni i bezwzględni. Bez mrugnięcia oka potrafili wysłać na śmierć tysiące istnień ludzkich.
W walczącej Europie temat zabójstwa Trockiego nie był sensacją na 1 stronach gazet. Opinie publiczną na całym świecie bardziej martwiła druzgocąca klęska Francji i Wielkiej Brytanii w wojnie z faszystowskimi Niemcami . Radzieckie służby bezpieczeństwa, wywiad starały skrupulatnie ukryć prawdziwe motywy. Prawda została na długie wieki przeinaczona. Tak jak w przypadku polskich oficerów zamordowanych w Katyniu i Miednoje prawda dopiero wyszła po wielu latach.

Pobierz – Ściągnij – Download

turbobit.net


(-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) .